Telefon

Borek: 326 911 259

Olomouc: 739 618 575

E-mail

prodej@salac.cz

prodej.morava@salac.cz

Provozní doba

Borek: 8:00 - 16:00
Olomouc: 8:30 - 16:00

Hračky

Kdo si hraje, nezlobí! Takto lze vnímat důležitost hraček pro naše čtyřnohé mazlíčky. Kočka i pes potřebují udržovat dobrý vztah se svými pány, a jak nejlépe takový vztah budovat? No přece hrou! Navíc u psů fungují hračky skvěle také jako odměna při trénování.

Jistě jste už narazili na psa, který se bez své oblíbené hračky nikam nehne. Je v podstatě jedno, zda se jedná o aportovací míček, pískací gumovou hračku nebo nějaké plyšové zvířátko. Psům pořizujeme hračky s ohledem na velikost plemene a také na sílu jejich zubů. U velkých a obřích plemen by měli majitelé při výběru hraček dbát také na jejich životnost. Nechcete-li za pár hodin kupovat novou hračku, pořiďte svému psovi hračku z kvalitní gumy, která vydrží jak pevný stisk jeho zubů, tak případné přetahování. Mimochodem přetahovací hračky jsou u psů možná stejně tak oblíbené jako aportovací hračky.

Skvělou zábavou a zároveň výcvikovou pomůckou jsou takzvané motivační hračky pro psy. Ty prověří nejen důvtip, ale i inteligenci vašeho psa a poskytnou mu zábavu delší, než jen na pár minut.

Kočky, ty milují laserová ukazovátka, nebo pohybující se objekty, které jsou součástí nejrůznějších vábniček. Rády si pohrají i s malými míčky nebo myškami či jinými textilními hračkami naplněnými voňavou šantou kočičí.

Misky

Na současném trhu se setkáme s celou škálou misek v tom nejrůznějším provedení. Dobře vybrat tu pravou není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Otázkou je, zda zakoupit misku plastovou, nerezovou, keramickou nebo snad dokonce misku, která zohledňuje speciální požadavky našich domácích mazlíčků.

Nerezové misky nabídnou komfort v podobě možnosti mytí v myčce. Jsou prakticky nerozbitné a navíc se snadno udržují. Plastové misky jsou bohužel náchylné k rozkousání, a to může být problém jak se štěňaty, tak s dospělými psy nebo s králíky. Navíc po určité době plast podléhá opotřebení a je nutné jej obměnit. Je třeba jej také důsledněji čistit.

Vybíráte-li misku pro psa, vždy její velikost přizpůsobte velikosti psa. Na vodu volte některou z hlubších a větších misek, neboť každý pes musí mít neustále k dispozici vodu na pití. Jako misku na jídlo můžete vybírat z menších tvarů, postačí, aby se do misky vešla jedna krmná dávka.

Skvělou možností pro nenapravitelné psí hltouny je pořízení speciálně tvarované misky s vnitřním labyrintem nebo výstupky, mezi něž granulované krmivo snadno zapadne, a tak prodlouží pejskovi dobu krmení třeba i o půl hodiny.

Samostatnou kategorii tvoří cestovní misky, kterou jsou skladné a můžete je brát na společné cesty.

Podestýlky

V současné době je k dostání celá řada různých typů podestýlek pro kočky, od přírodních až po umělé. Je tedy na volbě majitele, pro který typ podestýlky se rozhodne. Velmi oblíbená jsou u majitelů koček přírodní hrudkující steliva. Ta bývají vyrobena obvykle z jílových minerálů. Steliva s tímto základem jsou porézní, a tím pádem i velmi savá. Jakmile přijdou tyto kousky do kontaktu s vlhkostí, začnou se k sobě lepit a vytvářet hrudky. Jakmile hrudky ztvrdnou, dají se snadno z kočičí toalety vyndat lopatkou. Tato steliva obvykle dobře pohlcují zápach.

Silikátová steliva řadíme k nejmodernějším druhům podestýlek. Vyráběny jsou ze směsi křemenného písku a sody. Jsou skvělá pro svou schopnost pohlcovat zápach a absorbovat velké množství tekutin. Malé průsvitné krystaly podestýlky do sebe tekutinu nasají a uzavřou ji uvnitř a s ní i nepříjemný pach. Z tohoto steliva se vybírají pouze tuhé exkrementy. Nevýhodou steliva je sice vyšší cena, ale stelivo se i tak vyplatí, neboť jeho spotřeba je velmi nízká.

Podestýlky na rostlinné bázi vyrobené z rostlinných vláken například z kukuřice, konopí nebo slámy bývají založena buďto na hrudkující, nebo na nehrudkující bázi. Oba tyto typy dobře sají. Jedná se o typ podestýlek, který je měkký a příjemný pro kočičí tlapky. Vůně podestýlky je příjemná, přírodní.

Pelíšky

Pelíšek patří k jedněm ze základních věcí, které musíte mít doma připravené již před příchodem psa do vaší domácnosti. Každý z vašich psů by měl mít svůj vlastní pelíšek, bez ohledu na to, kolik psů a tím pádem i pelíšků, doma máte.

Vlastní pelíšek umístěný někde v klidu, na méně frekventovaném místě v bytě umožní psovi nabrat nové síly a kvalitně si odpočinout. Pelíšek pro psa i kočku musí být vyroben z netoxického materiálu a musí velikostně odpovídat velikosti vašeho domácího mazlíčka. Pro štěně můžete pořídit pelíšek ve velikosti, která odpovídá tomu, jak velké je plemeno, když doroste. Psi se potřebují cítit v bezpečí zvláště, když jsou doma.

Pelech pro vašeho psa by neměl být ani příliš měkký, ale ani příliš tvrdý. Problémem je, že nevhodně vybraný pelíšek pro psa, stejně jako nevhodná matrace pro nás pro lidi, může poškozovat jeho páteř a klouby. Z praktického hlediska jsou velmi oblíbené pelíšky se snímatelným potahem, který lze bez obav prát v pračce.