Přísady do krmiv - Velkoobchod Salač

Přísady do krmiv

Amaranth / Laskavec
Výborný zdroj karbohydrátů a kyseliny linoleové. Drobná semínka rostliny jsou též velmi bohatá na železo, měď a hořčík. Amarant má také vysokou hladinu Lysinu a nutricky základních aminokyselin.

Beta-karoten
Výzkum ukázal, že k odumírání buněk (v buněčné struktuře) dochází díky oxidaci, která je způsobena takzvanými volnými radikály. Antioxidanty, jako je beta-karoten, neutralizují tyto volné radikály a oxidační proces je zastaven. Beta-karoten může také chránit před některými druhy rakoviny, očního zákalu a srdečním onemocněním. Dobrým zdrojem beta-karotenu je také mrkev a sladké brambory.

Bramborová moučka
Zdroj škrobu, vitaminu C, B6 a E, výborný zdroj komplexu energeticky bohatých karbohydrátů.

DL-Methionine 
Je esenciální aminokyselina, stavební prvek bílkovin

Fosforečnan vápenatý (tricalcium phosphate)
Je to minerální doplněk, který obsahuje 38% vápníku a 20% fosforu. Z fosforečnanu vápenatého je možné získat 100% fosfor.

Glukosamin hydrochlorid (HCl)
Je forma aminokyselin cukru, která hraje velkou roli při tvorbě chrupavky a při její obnově. Získává se z korýšů (krevet a krabů). Je pokládán za velmi užitečný při udržování a obnově chrupavky

Chlorid draselný
Draslík vyživuje srdce, ledviny, slinivku břišní, svaly a nervy. Napomáhá při růstu tělních tkání a nervového systému při přenosu informací. Draslík také reguluje krevní tlak.

Cholin 
Pomáhá při tvorbě acetylcholinu, neurotransmiteru, který podporuje mozkovou činnost a zdraví. Podílí se na odbourávání tuků.

Ječmen loupaný
Tento ječmen se vyrábí ze semen ječmene, z kterých se odstraní slupky. Díky svému jedinečnému nutričnímu složení, malému množství pomalu stravitelného škrobu a rozpustné vláknině beta-glukanu, je vynikající volbou pro stravu zvířat trpících nadváhou a diabetem. Je lépe stravitelný než ječmen popraskaný.

Jehněčí maso
Je sušený produkt vyrobený kombinací očištěného masa s nebo bez kosti, získaného z jehňat. Nesmí obsahovat přidanou krev, srst, rohy, kůži a obsah nebo část žaludku. Je výborným zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a stopových prvků.

Juka / yucca schidigera
Juka je pouštní rostlina, je přírodním zdrojem, používá se při zažívacích potížích. Snižuje zápach (výkaly). Používá se pro léčbu artritidy po celá staletí. Je bohatá na minerály, díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Kyselina askorbová / askorbylpalmitát 
Jedná se o formy vitamínu C. Askorbylpalmitát je někdy používán jako součást přírodního konzervačního systému, jelikož sám o sobě je velmi slabou konzervační látkou.

Krůta / vykostěná krůta
Krocan je očištěná kombinace kůže a masa bez kosti získaných z částí nebo z celých krocanů.

Lecitin
Je základem každé buňky a všech orgánů těla. Poskytuje výživu v celém organismu tak, aby tělo mohlo regulovat metabolismus, posilovat imunitní systém a odbourávat tuk a cholesterol.

Lněné semínko (mleté nebo moučka z lněných semínek)
Známé také jako len. Lněné semínko je bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Díky lněnému semínku jídlo obsahuje velké množství vlákniny, jelikož semínko obsahuje velké množství této látky. Omega-3 mastné kyseliny obsažené ve lněném semínku zvyšuje lesk srsti. Vláknina také pomáhá trávícímu systému.

Lososové moučka
Lososové maso je očištěná, usušená a rozemletá tkáň celého lososa nebo lososových odřezků (řízků) s nebo bez oleje. Je skvělým zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat.

Lososový olej
Lososový olej se získává z celého nebo z části lososa. Je to jeden z nejlepších zdrojů omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat.

L-lysin
Lysin je jedna z četných aminokyselin, které organismus potřebuje pro stavbu a obnovu tkání. L-Lysin funguje jako stavební prvek bílkovin

Menhaden rybí moučka
Menhaden (druh ryby) rybí maso je očištěná, usušená a rozemletá tkáň nerozložené celé menhaden ryby. Je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat.

Moučka z hnědé rýže 
Přírodní celozrnná rýže, ketrá obsahuje přírodní vitamíny a mi nerály nacházející se v otrubách. Je to zdroj komplexu karbohydrátů poskytujících rychlou energii. Je též bohatá na vitamin B6 a minerály. Kvalita jejich prtoeinů je velice dobrá, protože obsahuje relativně vysokou úroveň aminokyseliny lysinu

Niacin / niacinamid
Přestože vitamín B (niacin) se vyskytuje ve vysoké míře ve většině zrn, pokud však nejsou patřičně zpracována, většina niacinu z těchto ingrediencí bude ve vázané formě, a proto nevhodná pro domácí zvířata. Proto většina výrobců doplňuje své výrobky jednou z těchto dvou forem niacinu. Pomáhá procesu syntézy bílkovin, sacharidů, tuků a podporuje funkci nervového systému a funkce mozku.

Oves
Dobře stravitelná, přírodní celozrnná obilnina, která poskytuje vysoce kvalitní bílkoviny, sacharidy a vlákninu. Je výborným zdrojem vitamínů B a rozpustné vlákniny.

Ovesné vločky
Ovesné vločky se získávají při zpracování ovsa a ovesných zrn. Skládá se z rozdrcených ovesných zrn, lupínků a moučné části ovesných zrn s minimálním, nevyhnutelným množstvím jemně mletých slupek. Vysoce stravitelný zdroj karbohydrátů a vlákniny, bohatý na železo. Ovesné vločky obsahují přírodní látky působící proti svdění a jsou tak dobré pro psy s alergickou kůží. Též bohaté na vyvážený poměr aminokyselin, které jsou základem pro tvorbu a regeneraci zdravých svalových tkání.

Ovesná vláknina
Ovesná vláknina je čištěnou formou vlákniny získané z ovesných slupek. Je také vynikajícím zdrojem rozpustné a nerozpustné vlákniny.

Probiotika (Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Casei, Bifidobacterium Bifidum) 
Probiotika jsou zdraví prospěšné bakterie, také nazývané "flora". Tyto bakterie pomáhají organismu trávit potravu a podporují zdravý metabolismus. Dobré bakterie tvoří obrannou barieru proti špatným bakteriím, pozitivně působí v trávicím traktu a současně stimulují přirozenou obranyschopnost. Přírodní mikroflora napomáhá procesu trávení, tudíž zajišťuje efektivnější zužitkování potravy a omezuje problémy s nadýmáním a plynatostí po jídle.

Proteinát mědi / modrá skalice (síran měďnatý)
Tyto dvě sloučeniny se používají jako zdroj mědi. Měď z proteinátu mědi je snadno dostupná, zatímco měď ze síranu měďnatého se získává složitěji. Ve formě stopového prvku se nachází ve všech tělesných tkáních. Funguje pro respiraci, syntézu hemoglobinu a produkci kolagenu. Je také antioxidantem a pomáhá předcházet oxidaci mastných kyselin.

Proteinát manganu / síran manganatý / oxid manganatý
Tyto tři sloučeniny se používají pro získání manganu. Proteinát manganu je antioxidant, který zpomaluje proces stárnutí, aktivuje enzymy a pomáhá strávit mastné kyseliny.

Přírodní aroma
Přírodní aroma, v tekuté formě nebo prášku, vyrobeno z očištěné zvířecí tkáně (většinou jater), která je rozložena pomocí enzymů. Přírodní aroma se používá kvůli své schopnosti zvýšit chuť suchých potravin (v tomto případě granulí). Aroma se nastříká na vnější stranu granulí nebo se rozpráší, jakmile je řepkový olej nastříkán na granule.

Probiotika
Probiotika neboli přírodní mikroflóra („přátelské bakterie“), které mohou pomoci při trávení, a tím zajistit efektivnější strávení krmiva, produkují také bakteriociny, které působí jako přírodní antibiotika a zneškodňují nežádoucí mikroorganismy.

Pyridoxin hydrochlorid
Pyridoxin hydrochlorid je nejběžnější forma doplňku krmiva s vitamínem B. Pyridoxin napomáhá měnit bílkoviny při metabolismu.

Proteinát zinku / síran zinečnatý / oxid zinečnatý
Tyto sloučeniny slouží jako zdroje zinku. Zinek z proteinátu zinku je snadno dostupný a je důležitý pro správnou údržbu srsti, kůže, kostí, svalů a krve. Pomáhá také při trávení a reprodukci.

Rybí maso z bílých mořských ryb
Je zdrojem omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, která pomáhá vyvážit omega-6 kyselinu, pro zdravou kůži a srst Vašeho pejska. Tyto kyseliny stimulují růst, vyživují pokožku a srst, chrání před chronickými záněty a mají vliv na vývoj nervové soustavy.

Riboflavin
Riboflavin se používá při doplnění krmiva vitamíny B-komplexu. Podporuje růst a vstřebávání sacharidů a aminokyselin.

Rýžová bílkovina
Je sušený produkt, který vzniká mletím z rýže, z které se odstraní škrob a otruby.

Řasy, kelp (sušené)
Sušené řasy jsou produktem ze dvou skupin mořských řas. Je značným přírodním zdrojem jodu a také poskytuje užitečnou vlákninu.

Řepkový olej
Olej s nenasyceným tukem, bohatý na kyselinu linoleovou a na mastnou kyselinu Omega 3, nezbytnou pro zdravou srst

Síran železnatý (proteinát železa) / síran železnatý
Tyto dvě sloučeniny se používají jako zdroj železa. Železo z železného proteinátu je snadno dostupné, zatímco železo ze síranu železnatého je obtížněji získatelný. Okysličuje krev a pomáhá při trávení mastných kyselin.

Směs tokoferolů
Tato směs různých forem vitaminu E se nejčastěji používá jako konzervační prostředek nebo antioxidant pro stabilizaci tuků pro zabránění jejich žluknutí. Jejich stabilizační účinek závisí na typu použitého tuku.

Seleničitan sodný 
Seleničitan sodný je zdrojem stopového prvku selenu. Přestože zvířata vyžadují pouze 0,1 ppm (dílů, částic na milion) selenia, seleničitan sodný neobsahuje významné množství sodíku. Pomáhá regulovat tělesnou hladinu vody.

Slunečnicový olej
Slunečnicový olej se získává ze slunečnicových semen. Olej poskytne Vašemu mazlíčkovi potřebné kalorie pro získání energie a esenciální mastné kyseliny alfa-linolenové (omega-6 mastné kyseliny) nezbytné pro lesklou srst a zdravou kůži.

Sladké brambory, celé / mleté
Sladké brambory jsou skvělým zdrojem komplexních sacharidů, vitamínů, minerálů a beta-karotenu. Škrob, obsažený ve sladkých bramborách, se snadno přeměňuje na cukr a poskytuje tak rychlou energii.
Sušené borůvky a brusinky Jsou přírodním antioxidantem, bohaté na vitaminy A aC, draslík a vlákninu a působí jako chuťový stimulant.

Sůl 
Reguluje hladinu vody v těle.

Sušená jablka 
Jsou výborným zdrojem pektinu, což je přírodní vláknina. Jablka jsou přirozeným zdrojem kalcia, železa a vitaminu A, C a K

Sušená mrkev
Mrkev je přírodní zdroj beta-karotenu, nezbytného pro působení na volné radikály

Sušený hrášek 
Psi milují vůni a chuť zahradního hrášku. Hrách je bohatý na hořčík a rozpustnou vlákninu.

Sušená petržel
Je hodnocena jako tvůrce krve, pročišťuje organismus a reguluje krevní tlak

Sušený česnek
Česnek poskytuje výživu pro oběhový, imunitní a vylučovací systém. Napomáhá krevnímu oběhu, podporuje normální krevní tlak, vyživuje žaludeční tkáň a napomáhá přirozené schopnosti těla čelit chorobám. Česnek je přírodní antibiotikum a fungicid. Též zvyšuje chutnost.

Taurin
Taurin je látka podobná aminokyselinám. Je nezbytný pro správnou funkci očí a srdce Vašeho mazlíčka.

Thiamin mononitrát / thiamin hydrochloridu
Tyto sloučeniny jsou formou thiaminu a vitamínu B-1. Thiamin je stabilnější ve formě mononitrátu než ve formě chloridu. Thiamin je náchylný na vysoké teploty (při vysokých teplotách se snadno zničí), proto většina granulí a všechny konzervy by měly být obohaceny přidaným thiaminem.

Rajčatové výlisky (mláto)
Obsahuje směs rajčatové kůže, buničiny a rozdrcených semen. Je skvělým zdrojem rozpustné vlákniny a bohaté na anti-okysličovadla lykopenu.

Vitamin A, vitamin D, vitamin E a vitamin K 
Jelikož jsou tyto doplňky zdroji vitamínů, přidávají se téměř do všech krmiv. Vitamín A je někdy označován jako vitamín A-acetát, Vitamín D cholekalciferol, vitamin E jako d-alfa-tokoferol acetát a vitamínu K jako menadion sodný bisulfit menadion komplex. Všechny tyto vitamíny jsou rozpustné v tucích. Krmiva obsahující játra většinou nejsou obohaceny vitamínem, A protože játra jsou skvělým zdrojem tohoto vitamínu.
Vitamin E Vitamin E je silným antioxidantem a pomáhá tělu vypořádat se s toxickými látkami pocházejících ze znečištěného ovzduší. Chrání buňky a dodává jim kyslík, posiluje oběhový systém.

Vitamín B-12 doplněk / kyanokobalamin
Nejčastější označení tohoto vitamínu na etiketách je B-12, ovšem je znám i pod názvem kyanokobalamin. Vitamín B-12 se nachází pouze v živočišných ingrediencích, a většina zvířat je zásobena vitamínem B-12 vlastními střevy. Pouze mazlíčci užívající antibiotika můžou vyžadovat doplnění tohoto vitamínu.

Zvěřina
Očištěné maso se získává z příčně pruhované svaloviny jelena nebo ze svaloviny jazyku, srdce s nebo bez tuku a s částí kůže, šlach, nervů a cév. Zvěřina je skvělým zdrojem bílkovin. Stravitelnost a chutnost se bude lišit v závislosti na mase (zdroji).

Žitná mouka
Žitná mouka se skládá z mouky a jemných částic žitné otruby. 

Reference

Granule Willowy dog a spokojení ovčáci

Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za spolupráci a jsem velice ráda, že můžu od Vás odebírat granule pro naše zlatíčka......

všechny reference...

Aktuality

Spojte se s námi