Podestýlky pro kočky - Velkoobchod Salač

Podestýlky pro kočky

V současnosti je k dostání celá řada různých typů kočičích podestýlek, od přírodních až po umělé. Je tedy na volbě majitele, pro který typ podestýlky se rozhodne. Velmi oblíbená jsou u majitelů koček přírodní hrudkující steliva. Ta bývají vyrobena obvykle z jílových minerálů, tak, jako například bentonit. Steliva s tímto základem jsou porézní, a tím pádem i velmi savá. Jakmile přijdou tyto kousky do kontaktu s vlhkostí, začnou se k sobě lepit a vytvářet hrudky. Jakmile hrudky ztvrdnou, dají se snadno z kočičí toalety vyndat lopatkou. Tato steliva obvykle dobře pohlcují zápach.

Podestýlky na rostlinné bázi vyrobené z rostlinných vláken například z kukuřice, konopí nebo slámy bývají založena buďto na hrudkující, nebo na nehrudkující bázi. Oba tyto typy dobře sají. Jedná se o typ podestýlek, který je měkký a příjemný pro kočičí tlapky. Vůně podestýlky je příjemná, přírodní.

Diagnostické podestýlky jsou sice dražší, ale pomáhají majitelům koček kontrolovat zdravotní stav jejich domácích mazlíčků. Změna barvy moči může upozornit na to, že vaše stárnoucí nebo často nemocná kočička prodělává nějakou nemoc, nebo bojuje s otravou. Monitorovací písek se nasype na čerstvě vyměněnou podestýlku v kočičím WC. Jakmile se kočka vymočí, porovná se barva monitorovacího písku s barvou na grafu uvedeného na jeho obalu. Pokud se výsledek barevně odchýlí od normálu, měli byste vzít kočku k veterináři. K některým diagnostickým podestýlkám dostanete od výrobce zdarma i zkumavky na odběr moči.

Silikátová steliva řadíme k nejmodernějším druhům podestýlek. Vyráběny jsou ze směsi křemenného písku a sody. Jsou skvělá pro svou schopnost pohlcovat zápach a absorbovat velké množství tekutin. Malé průsvitné krystaly podestýlky do sebe tekutinu nasají a uzavřou ji uvnitř a s ní i nepříjemný pach. Z tohoto steliva se vybírají pouze tuhé exkrementy. Nevýhodou steliva je sice vyšší cena, ale stelivo se i tak vyplatí, neboť jeho spotřeba je velmi nízká.

Nabídka podestýlek pro kočky na eshopu