Telefon

Borek: 326 911 259

Olomouc: 739 618 575

E-mail

prodej@salac.cz

prodej.morava@salac.cz

Provozní doba

Borek: 8:00 - 16:00
Olomouc: 8:30 - 16:00

Krmiva pro štěňata

Krmiva pro štěňata jsou dostupná již pro štěňata od věku třech týdnů. Od malých ras až po ty největší. Vinou nesprávného krmení může u štěňat docházet k mnoha obtížím. Některé problémy bohužel můžou být i trvalého charakteru a zatěžují tak psa celoživotně.

Krmiva pro juniory jsou sestavována tak, aby obsahovala všechny důležité látky, které rostoucí organismus psa nezbytně potřebuje. Pes krmený od štěněte kvalitním krmivem výborně roste, skvěle prospívá, je vitální a ve výsledku dosahuje maxima svých genetických možností. To znamená, že plně odpovídá vzhledem i výkonem psům své rasy.

Štěňatům rozhodně nepřísluší konzumovat stravu s vysokým obsahem konzervantů, barviv a dochucovadel. Také GMO – geneticky modifikované obiloviny nemají ve stravě pro štěňata co dělat. Naopak kvalitní krmivo pro štěňata má obsahovat ty nejlepší suroviny ve správném poměru.

Nabízíme krmiva s roztříděním pro štěňata malých, středních a velkých plemen. Toto rozlišení je nutné respektovat!

Krmivo pro dospělé psy

Krmivo pro dospělé psy musí splňovat požadavky na výživu psů v této životní fázi. Důležitý je vysoký podíl čerstvého a sušeného masa. To znamená, že převažující složkou krmiva by měly být živočišné bílkoviny, a to až 40- 60 %.

Krmivo pro dospělé psy musíme vždy přizpůsobovat nárokům konkrétních jedinců. Tak, jako jsou rozdíly ve velikosti plemen, věku jednotlivých psů, nebo v jejich aktivitě, jsou i rozdíly v jejich požadavcích na stravu. Dalším kritériem při výběru krmiva je důležitá technologie výroby, která zajišťuje, aby bylo krmivo dobře stravitelné a aby byly zachovány všechny živiny a stejně tak vitaminy a minerály, které jsou důležité pro detoxikaci a regeneraci psího organismu a samozřejmě pro jeho správné fungování. Krmivo nesmí přespříliš zatěžovat trávicí aparát psa. To jednoduše poznáte při úklidu exkrementů po vašem psovi.

Krmivo pro staré psy

Říká se, že každý pes je přesně tak starý, jak stará je jeho páteř. Je-li páteř psa dlouhodobě přetěžována v důsledku nadváhy, nebo obezity, projeví se to u psa velmi brzy potížemi s pohybovým aparátem.

Proto jsou i krmiva pro starší psy vyvinuta tak, aby psovi nezpůsobovala žádné obtíže po stránce nadváhy a zátěže na jeho stárnoucí tělo. Myslete na to, že zdravý pes, i když je starý, necítí bolest a má mnohem kvalitnější život. 

Krmivo s označením Senior nebo Light předkládáme psům starším sedmi let, kteří jsou jinak zdraví a v kondici a nepotřebují žádnou ze speciálních diet. Překrmování starých psů se rozhodně vyhněte, není vhodné vzhledem k postupujícímu omezování vlastního pohybu.

Krmivo pro psy malých ras – řada MINI

Malá plemena psů mají stejně jako ta velká, svá specifika. Je tedy důležité, aby se jejich požadavkům přizpůsobila i krmiva. Proto krmiva pro malé psy obvykle splňují takzvaný koncept prevence výživou. Tak je zajištěno, že krmivo podpoří imunitu malých psů a zajistí jim vše potřebné ve vysoce chutném krmivu. Tělo malých psů potřebuje především vyváženou stravu.

Krmivo pro malá plemena (small breed) je určeno pro ty psy, kteří v dospělosti dosáhnou hmotnosti do 10 kg. Příkladem mohou být například plemena Jack Russel teriér nebo jorkširský teriér, případně mops. Krmiva pro tyto psy nalezneme v nabídce označené jako Mini. Taktéž nabízíme krmiva pro extra malá plemena s označením Extra Small.

Krmivo pro psy středních ras – řada MEDIUM

Pro střední plemena mají výrobci krmiv označení Medium breed, a týká se plemen psů, která v dospělosti dosáhnou hmotnosti mezi 10 – 25 kg. Střední plemena psů mají, stejně jako ta ostatní, svá specifika. Proto se jejich požadavkům přizpůsobila i krmiva.

Krmiva pro střední psy splňují takzvaný koncept prevence výživou. Tím je zajištěna podpora imunity psů. Toto krmivo jim zajišťuje vše potřebné ve vysoce chutném krmivu. Krmiva pro tyto psy nalezneme v nabídce označené jako Medium.

Krmiva pro psy velkých ras – řada MAXI

Označení Large Breed (Maxi) patří krmivu pro velká psí plemena, která v dospělosti dosáhnou hmotnosti mezi 25 – 60 kg. K takovým plemenům řadíme ohaře, německé ovčáky, bernské salašnické, brazilské fily a mnoho dalších.

Speciální složení krmiva pro velké psy se zaměřuje jak na podporu funkce kloubů, tak i na správné množství bílkovin, kdy vysoký obsah bílkovin není žádoucí především v době růstu psů velkých plemen. Krmiva pro tyto psy nalezneme v nabídce označené jako Maxi.

Konzervy pro psy

Chcete-li potěšit svého psa gurmána a dopřát mu něco lahodného, pak mu dejte ochutnat některou z našich konzerv pro psy. Vyberte jeho oblíbenou příchuť a přidávejte mu ji do granulí. Vybírat můžete spolu se svým psem z několika variant. K dispozici jsou konzervy s jehněčím, hovězím, telecím, kuřecím, králičím nebo lososovým masem…

Kupte tedy svému čtyřnohému kamarádovi to, co má opravdu rád a co je určitě zdravé. Přidávání konzerv nebo masových salámů ke každodennímu krmivu je vhodné též v případech nechutenství, ať už krátkodobého nebo častějšího. V této situaci doporučujeme jak konzervy, tak i salámy zn. Kippy, jejichž kvalita je ověřená a bezkonkurenční. U nás si vybere každý!

Krmivo pro aktivní psy

Každý pes má jiné potřeby, a ty rozhodně nemusejí odpovídat tabulkovým hodnotám. Právě to je případ aktivních psů, kterým učaroval sport a náročné tratě nejrůznějších závodů, nebo pro psy pracovních plemen v aktivní službě, například u záchranářů, policie nebo u vojska.

Mezi aktivní psy zahrnujeme i takové, kteří se věnují pasení, případně lovecké psy. Všestrannou pohyblivost a sportovní nadání vašeho psa podpořte rozhodně některým z krmiv pro aktivní psy. Díky speciálně vyvinutému krmivu pro aktivní psy podpoříte správnou aktivitu vašeho psího závodníka či sportovce.

Psí sportovci mají stejně jako sportovci lidští specifické potřeby a požadavky na výživu. Je-li jejich zátěž nadměrná, spotřebují velké množství energie a živin. Ty však potřebují co nejefektivněji doplnit, aby byli opět připraveni na další aktivitu a zátěž.

V tomto případě doporučujeme z naší nabídky především ty druhy s podtitulkem High Energy nebo SuperEnergy. Psi mají relativně krátký zažívací trakt a rychlý metabolismus. A i s tím musí zkušený psovod či majitel aktivního psa počítat.

Krmivo pro alergické psy

Aby život našich psů neprovázelo svědění a drbání a jiné alergické obtíže, existuje celá řada speciálních krmiv pro alergické psy. Častou příčinou průjmů u psů nemusí být jen dietní chyba, ale také alergie, nebo potravní intolerance vůči některé ze složek podávané stravy. Věděli jste, že průchod krmiva ze žaludku psa přes tenké a tlusté střevo až do úplného vstřebání trvá 8 hodin?

Představte si, kolik látek se během tohoto časového úseku dostane do těla psa. Je-li některá z nich pro psa alergenem, pes a jeho zažívání tak procházejí doslova peklem. Často se proto stává, že pes se snaží zbavit stravy, která mu činí potíže, také zvracením. Speciální hypoalergenní krmiva mají za úkol zamezit potravní alergii nebo potravní intoleranci ve formě kožních nebo zažívacích obtíží.

Díky těmto krmivům budete mít opět pozorného a klidného psa, který nebude trpět žádnými zbytečnými obtížemi a už vůbec ne alergií na některou ze složek stravy. Nejzákeřnější na alergii je to, že ji nelze vyléčit. Nejlepší, co můžeme pro psa s alergií udělat, je vybrat vhodné krmivo, které může jeho alergii utlumit a dostat ji pod kontrolu. Psi s alergií mají zažívací obtíže, průjmem nebo zvracejí. Výjimečné nejsou ani kožní obtíže provázené zvýšenou svědivostí kůže. Svědivost je důsledkem kožního zánětu. Ten se může vyvinout v takovém rozsahu, že u psa dojde k vypadávání srsti. U některých psů se může projevit alergie na určité bílkovinové zdroje. Nejčastěji se setkáváme u psů s přecitlivělostí na kuřecí, ale i na hovězí bílkovinu. To chovatelé obvykle nepředpokládají. Jehněčí bílkovina bývá v těchto případech pro psy mnohem šetrnější. Doporučujeme hypoalergenní krmiva Monge, monoproteinové konzervy zn. Monge a Kippy

Dietní krmivo pro psy

Ačkoli má pes dostávat krmivo přibližně odpovídající 3 % své tělesné hmotnosti, často tomu tak není. Své psy někdy překrmujeme a do denní dávky jejich stravy zapomínáme přičíst i pamlsky, které jim během dne dopřáváme. Záleží vám přece na tom, aby váš pes byl zdravý a necítil žádnou bolest. Budete-li tedy krmit svého psa vhodným krmivem, bude se jeho dobře živené, i když stárnoucí tělo lépe zotavovat z různých úrazů, nehod nebo bolestivých stavů.

Správně zvolené krmivo u psů napomáhá vytvoření příznivé střevní mikroflóry. Tím zároveň zlepšuje celkovou kondici i zdraví vašeho psa. Zhubnutí psa k normální hmotnosti je zárukou toho, že nebude zatěžován nemocemi kloubního aparátu ani dalšími zdravotními problémy, s nimiž nadváha úzce souvisí. Asi vás nepřekvapí, že vědci zkoumali, zda existuje u některých plemen gen obezity. A výzkumy jejich domněnku potvrdily. Gen obezity byl odhalen u labradorů. Každý majitel psa tohoto plemene to jistě potvrdí, že je něco takového možné. Labradoři jsou schopni žrát a mlsat neustále. Jako by jejich organismu chyběla jakási varovná stopka. Proto u tohoto plemene většina odborníků doporučuje zkrmování Light (dietní) krmiva již preventivně, resp. snížení dávek plnohodnotného kompletního krmiva.
Jistý problém s nadváhou může představovat i kastrace. Kastrované feny i psi mají sklony k nadváze. Je pro ně tedy vyvinuta dieta v podobě krmiva speciálně určeného pro kastrované psy. Odborníci na problematiku kastrace mají za to, že psi zbavení možnosti rozmnožovat se již nevyvíjejí energii na vyhledávání partnera a plození potomstva, a tak část jejich energie jim zůstává nevyužita. Proto je třeba ubrat jim na krmné dávce, aby tato energie nevedla k nabírání na váze. Doporučujeme řadu krmiv s označením Light nebo Senior.