Dietní krmivo - Velkoobchod Salač

Dietní krmivo

Ačkoli má pes dostávat krmivo přibližně odpovídající 3 % své tělesné hmotnosti, často tomu tak není. Své psy někdy překrmujeme a do denní dávky jejich stravy zapomínáme přičíst i pamlsky, které jim během dne dopřáváme. Záleží vám přece na tom, aby váš pes byl zdravý a necítil žádnou bolest. Budete-li tedy krmit svého psa vhodným krmivem, bude se jeho dobře živené, i když stárnoucí tělo lépe zotavovat z různých úrazů, nehod nebo bolestivých stavů.

Správně zvolené krmivo u psů napomáhá vytvoření příznivé střevní mikroflóry. Tím zároveň zlepšuje celkovou kondici i zdraví vašeho psa. Zhubnutí psa k normální hmotnosti je zárukou toho, že nebude zatěžován nemocemi kloubního aparátu ani dalšími zdravotními problémy, s nimiž nadváha úzce souvisí.

Asi vás nepřekvapí, že vědci zkoumali, zda existuje u některých plemen gen obezity. A výzkumy jejich domněnku potvrdily. Gen obezity byl odhalen u labradorů. Každý majitel psa tohoto plemene to jistě potvrdí, že je něco takového možné. Labradoři jsou schopni žrát a mlsat neustále. Jako by jejich organismu chyběla jakási varovná stopka. Proto u tohoto plemene většina odborníků doporučuje zkrmování Light (dietní) krmiva již preventivně, resp. snížení dávek plnohodnotného kompletního krmiva.

Jistý problém s nadváhou může představovat i kastrace. Kastrované feny i psi mají sklony k nadváze. Je pro ně tedy vyvinuta dieta v podobě krmiva speciálně určeného pro kastrované psy. Odborníci na problematiku kastrace mají za to, že psi zbavení možnosti rozmnožovat se již nevyvíjejí energii na vyhledávání partnera a plození potomstva, a tak část jejich energie jim zůstává nevyužita. Proto je třeba ubrat jim na krmné dávce, aby tato energie nevedla k nabírání na váze. Proto se u kategorie kastrovaných psů majitelé často přiklánějí ke krmení krmivem typu Light nebo Senior.

Nabídka krmiv pro psy s nadváhou na eshopu