Krmivo pro alergické psy - Velkoobchod Salač

Krmivo pro alergické psy

Aby život našich psů neprovázelo svědění a drbání a jiné alergické obtíže, existuje celá řada speciálních krmiv pro alergické psy. Častou příčinou průjmů u psů nemusí být jen dietní chyba, ale také alergie, nebo potravní intolerance vůči některé ze složek podávané stravy. Věděli jste, že průchod krmiva ze žaludku psa přes tenké a tlusté střevo až do úplného vstřebání trvá 8 hodin?

Představte si, kolik látek se během tohoto časového úseku dostane do těla psa. Je-li některá z nich pro psa alergenem, pes a jeho zažívání tak procházejí doslova peklem. Často se proto stává, že pes se snaží zbavit stravy, která mu činí potíže, také zvracením.

Speciální hypoalergenní krmiva mají za úkol zamezit potravní alergii nebo potravní intoleranci ve formě kožních nebo zažívacích obtíží. Díky těmto krmivům budete mít opět pozorného a klidného psa, který nebude trpět žádnými zbytečnými obtížemi a už vůbec ne alergií na některou ze složek stravy. Doporučujeme hypoalergenní krmiva Monge a v těch vážnějších případech nabízíme velmi kvalitní speciální veterinární diety Monge.

Nejzákeřnější na alergii je to, že ji nelze vyléčit. Nejlepší, co můžeme pro psa s alergií udělat, je vybrat vhodné krmivo, které může jeho alergii utlumit a dostat ji pod kontrolu. Psi s alergií mají zažívací obtíže, průjmem nebo zvracejí. Výjimečné nejsou ani kožní obtíže provázené zvýšenou svědivostí kůže. Svědivost je důsledkem kožního zánětu. Ten se může vyvinout v takovém rozsahu, že u psa dojde k vypadávání srsti.

U některých psů se může projevit alergie na určité bílkovinové zdroje. Nejčastěji se setkáváme u psů s přecitlivělostí na kuřecí, ale i na hovězí bílkovinu. To chovatelé obvykle nepředpokládají. Jehněčí bílkovina bývá v těchto případech pro psy mnohem šetrnější. V těchto situacích pomohou právě výše uvedené monoproteinové konzervy zn. Monge a Kippy.

Nabídka krmiv pro alergické psy na eshopu